Agenda

april 2017

5-4 Martin-Jan Nijhof (Publio) in Mozart – La Clemenza di Tito in Semperoper Dresden
(overige voorstellingen 14, 27-4)

18-4 Czernowin – Infinite Now bij Opera Vlaanderen te Antwerpen
(overige voorstellingen Gent 18, 20, 22, 23-4 / Antwerpen 30-4; 3, 5, 6-5)

22-4 Raskatov – A Dog’s Heart bij DNO
(overige voorstellingen 25, 28, 30-4; 2, 5-4)

22-4 Marisca Mulder (Gabriele) in Offenbach – La Vie Parisienne in Erfurt
(overige voorstellingen 25, 29-4; 3-5)

22-4 Eva-Maria Westbroek (titelrol) in Shostakovich – Lady Macbeth van Mtsensk in Wiener Staatsoper
(overige voorstellingen 25, 29-4; 3-5)

23-4 Kor-Jan Dusseljee (Walter) in Weinberg – Die Passagierin in Gelsenkirchen

24-4 Thomas Oliemans (Silvio de Nardi) in Ginastera – Bomarzo in Teatro Real de Madrid
(overige voorstellingen 28-4; 2, 5, 7-5)

25-4 Peter Bording (Albert) in Massenet – Werther in Braunschweig
(laatste voorstelling 5-5)

27-4 Judith van Wanroij (titelrol) in Lemoyne – Phèdre bij Théâtre de Caen
(laatste voorstelling 28-4; 8, 10, 11-6)

28-4 Frank Dolphin Wong (Bassanio) in Hahn – Le Marchand de Venise in Bielefeld
(overige voorstellingen 7m, 21-5; 1, 15-6; 7-7)

mei 2017

3-5 Nico Wouterse (William) in Glass – The Fall of the House of Usher in Koblenz
(overige voorstellingen 23-5; 12-6)

6-5 Bart Driessen (Hotel Manager) in Adès – Powder Her Face in Bielefeld
(overige voorstellingen 17-5; 11-6 2017; 6-7)

6-5 Nico Wouterse (Sir Humphrey Davenaut) / Bastiaan Everink (Lord Ruthven) in Marschner – Der Vampyr in Koblenz
(overige voorstellingen 15, 22, 26-5; 1, 4, 14, 20, 22, 24-6)

9-5 Verdi – Rigoletto bij DNO
(overige voorstellingen 12, 15, 18, 21m, 24, 28m, 31-5; 2, 5m-6)
(zie Nederlandse première)

11-5 Frank Dolphin Wong (Ottokar) in Weber – Der Freischütz in Bielefeld
(laatste voorstelling 16-5)

12-5 Operadagen Rotterdam
(overige voorstellingen t/m 21-5)

16-5 Verdi – Aida bij De Munt Brussel
(overige voorstellingen 17, 19, 20, 23, 25, 26, 28m, 30, 31-5; 2, 4m-6)

19-5 Kelly God (Senta) in Wagner – Der fliegende Holländer bij Staatstheater Hannover
(laatste voorstelling 31-5)

20-5 Rossini – Il Barbiere di Siviglia bij Opera Zuid
(overige voorstellingen t/m 22-6)
(zie Discografie)

21-5 Janáček – Dagboek van een Verdwenene door Muziektheater Transparant in Muziekgebouw aan ’t IJ Amsterdam

21-5 Arnold Bezuyen (Herodes) in R. Strauss – Salome in Teatro Massimo Bellini Catania
(overige voorstellingen 23, 24, 25, 26, 27, 28-5 alternerend met Karl-Michael Ebner)

24-5 Barbara Haveman (Amelia) in Verdi – Un Ballo in Maschera in Beijing
(overige voorstellingen 26, 28-5)

26-5 Peter Bording (Alfio) in Mascagni – Cavalleria Rusticana / (Tonio) in Leoncavallo – Pagliacci te Braunschweig
(overige voorstellingen Cavalleria Rusticana 31-5 / Pagliacci 31-5; 11, 13-6)

28-5 Martin-Jan Nijhof (Montano) in Verdi – Otello in Semperoper Dresden

juni 2017

4-6 Martin-Jan Nijhof (Colline) in Puccini – La Bohème in Semperoper Dresden
(overige voorstellingen 8, 10-6 alternerend met Tilmann Rönnebeck

7-6 Annemarie Kremer (Marschallin) in R. Strauss – Der Rosenkavalier in Beijing
(laatste voorstelling 10-6)

9-6 Richard Strauss – Salome bij DNO
(overige voorstellingen 12, 18m, 21, 24, 27-6; 2m, 5-7)

14-6 Eva-Maria Westbroek (titelrol) in Janáček – Katja Kabanova in Staatsoper Unter den Linden Berlijn
(overige voorstellingen 18, 22, 25-6)

16-6 Martin-Jan Nijhof (Escamillo) in Bizet – Carmen in Semperoper Dresden
(overige voorstellingen 18, 23, 27-6 alternerend met Simon Neal

17-6 Lenneke Ruiten (Konstanze) in Mozart – Die Entführung aus dem Serail in Teatro alla Scala Milaan
(overige voorstellingen 19, 21, 27, 29-6; 1-7)

20-6 Rimsky-Korsakov – Sadko bij Opera Vlaanderen te Gent
(overige voorstellingen Gent 22, 24, 28, 30-6; 2m-7)

23-6 Puccini – La Bohème (bewerking) bij Reisopera in Scheveningen met Zinzi Frohwein en Jasper Leever
(laatste voorstelling 24-6)
(zie Discografie)
(zie Nederlandse première)

25-6 Barbara Haveman (titelrol) in Puccini – Tosca in Stuttgart
(overige voorstellingen 15,19, 25-6; 4,13, 21-7)

26-6 Quirijn de Lang (Selim) in Rossini – Il Turco in Italia bij Garsington Opera
(overige voorstellingen 29-6; 2, 5, 8, 10, 13, 15)

27-6 Tim Kuypers (Marchese d’Obigny) in Verdi – La Traviata bij Münchner Opernfestspiele
(laatste voorstelling 29-6)

juli 2017

1-7 Nico Wouterse (Escamillo) in Bizet – Carmen in Koblenz
(laatste voorstellingen 9-7)

1-7 Iris van Wijnen (Ein Mädchen) in Schreker – Die Gezeichneten bij Münchner Opernfestspiele
(overige voorstellingen 4, 7, 11-7)

2-7 Tim Kuypers (Der Einäugige) in R. Strauss – Die Frau ohne Schatten bij Münchner Opernfestspiele
(laatste voorstelling 5-7)

12-7 Peter Bording (Silvius) in O. Straus – Die Perlen der Cleopatra bij de Komische Oper Berlin

14-7 Judith van Wanroij (titelrol) in Lully – Alceste bij Festival International d’Opéra Baroque de Beaune

14-7 Eva-Maria Westbroek (titelrol) in Janáček – Jenůfa bij Münchner Opernfestspiele

22-7 Verdi – La Traviata bij Opera Spanga
(overige voorstellingen t/m 5-8)
(zie Discografie)

22-7 Iris van Wijnen (Zwangsarbeiterin) in Shostakovich – Lady Macbeth van Mtensk bij de Münchner Opernfestspiele

28-7 Tim Kuypers (Mathieu) in Giordano – Andrea Chénier bij Münchner Opernfestspiele
(laatste voorstelling 31-7)